Порт Чорноморськ переповнений старими авто через подорожчання розмитнення

Порт Чорноморськ переповнений старими авто через подорожчання розмитнення

Порт Чорноморськ переповнений старими авто через подорожчання розмитнення

Склади порту Чорноморськ переповнені машинами після розвантаження порома з корейськими авто. Про це повідомляє Ділова Одеса в понеділок, 30 січня.
 
Зокрема, 28 січня із судна Yong Shin у порту вивантажили 1432 автомобілі з Кореї, тоді як на складі вже було близько 1200 старих машин. А в перші дні лютого очікують на ще одне судно, яке доставить 1308 нових і вживаних машин.
 
Якщо найближчим часом не розвантажити склади, то наступну партію автомобілів просто нікуди буде вивантажити. Це загрожує порту і судновласникам чималими збитками.
 
Причина затримки з вивезенням авто зі складів – нові індикативні ціни (їхня митниця під час розрахунку величини митних зборів і платежів бере авто як показник реальних грошей) на автомобілі, які імпортують із Кореї.
 
У середньому ціна підвищилася на 2 тисячі доларів за одне авто. Після того як було введено нові індикативи, кількість автомобілів, відвантажених з Кореї, зменшилася вдвічі, хоча склади однаково переповнені.
 
У зв'язку із ситуацією, що склалася, адміністрація порту звернулася до митниці із проханням ще раз переглянути індикативні ціни і встановити їх на справедливому рівні. За її оцінкою, збитки підприємства через завищення вартості розмитнення тільки у лютому становитимуть близько мільйона гривень, тоді як припинення у цьому році постачання автомобілів з Кореї стане причиною недоотримання бюджетом близько 25 млн грн.