Митне оформлення в режимі імпорту - розмитнення вантажу

Митне оформлення в режимі імпорту - розмитнення вантажу

Митне оформлення в режимі імпорту - розмитнення вантажу

Дуже часто для успішного ведення своєї діяльності фірмі потрібне придбання необхідних товарів за кордоном. Доволі часто такі закупівлі  економічно більш виправдані, ніж угоди з посередником  усередині країни. На перший погляд може здатися, що процедура придбання товарів з-за кордону дуже проста - ви знаходите необхідний товар, перераховуєте за нього гроші - і він ваш. Але для того, щоб цей товар перетнув кордон Ви зіткнетеся з  необхідністю провести митне оформлення вантажу в режимі імпорту або просто - розмитнення. Митний кодекс визначає таке трактування: Імпорт - це митний режим, у якому іноземні товари після проведення усіх необхідних митних формальностей і сплати усіх митних зборів, встановлених законодавством України на імпорт цих товарів, випускаються для вільного звернення на усій митній території України.

Давайте внесемо ясність, що є процесом митного очищення товару. Передусім, потрібно розуміти, що усі митниці України можна розділити на два типи  "прикордонні" і "внутрішні".  Прикордонні - ті, через які товари перетинають митний кордон України і розташовані або безпосередньо на кордоні, або в аеро чи морських портах. Відповідно  внутрішні митниці знаходяться по усій території України і служать для проведення митного оформлення вантажу суб'єктами ЗЕД або, за їх дорученням, митними брокерами. Компанія, що чекає прибуття з-за кордону довгоочікуваного вантажу, звертається у внутрішню митницю і оформляє в ній "попередню декларацію" - ИМ40ЕЕ. Таке собі  повідомлення для прикордонної митниці, з вказівкою того,  що, в якій кількості і на яку загальну суму вона чекає.  Прикордонна митниця по електронних каналах зв'язку отримає від внутрішньої це повідомлення і пропускає товар всередину країни під митним контролем  для подальшого оформлення.

Значно спростити процедуру дозволяють послуги з митного оформлення вантажів, що надаються митними брокерами. Такі фахівці знають усі тонкощі і нюанси, по яких робиться митне очищення і оформлення товарів, що ввозяться на територію нашої країни з-за кордону.

Провести митне оформлення імпорту, або так би мовити, зайнятся розмитненням вантажу, не гаячи часу, зможуть митні брокери ТОВ "ВЕЛЕС-БРОК". Фахівці нашої компанії вже багато років успішно вирішують питання митного оформлення різноманітних товарів в усіх відділах Київської митниці мають багаторічний досвід успішної роботи,  мають високий рівень практичних знань у сфері митного законодавства, що постійно збільшується. Тому, звертаючись до нас Ви отримаєте всебічну підтримку і допомогу в митних питаннях, за абсолютно гуманною ціною.

Головна концепція нашій роботи - Присвятіть свій час розвитку власного бізнесу, а митні питання довірте професіоналам!

Наше завдання - максимально звільнити вас від процесу спілкування з митницею.

            Нижче ми приводимо оптимальну схему спільних дій суб'єкта ЗЕД і митного представника ТОВ "ВЕЛЕС-БРОК" для успішного  митного оформлення товарів в режимі імпорт і подальшого здійснення їх ввезення в Україну:

 • Укладення договору на проведення митного обслуговування;
 • при необхідності зробити реєстрацію фірми в реєстрі ДМСУ по обліку суб'єктів, що здійснюють операції з товарами;
 • вибрати відповідний митний режим (випуск у вільний обіг, тимчасове ввезення, переробка на митній території, митний склад), а також визначитися з особливостями умов купівлі або отримання товару (ввезення комплектного об'єкту, отримання іноземної інвестиції, отримання по комісії, в консигнацію, лізинг і так далі);
 • укласти зовнішньоторговельний договір і провести перевірку його на відповідність вимогам митниці;
 • якщо цього вимагають умови постачання, укласти договір на надання експедиційно-транспортних послуг;
 • до початку відправки товару надати митному брокеру інформацію щодо товару, очікуваного в постачанні (з ціновими, ваговими і кількісними характеристиками), відомості для правильної класифікації товару за УКТВЕД.
 • погодити суму митних зборів і перелік необхідних дозвільних документів;
 • провести попередню оплату усіх необхідних платежів на рахунок митниці;
 • укласти договір з власником митного терміналу і сплатити витрати по в'їзду, оплату послуг служби карантину рослин і так далі;
 • здійснити постачання і провести митне очищення товару.

Також слід зазначити, що митно-брокерська компанія "ВЕЛЕС-БРОК" проводить митні оформлення в основному методом електронного декларування. Це позбавляє Вас від обов'язкового представлення оригіналів багатьох документів в твердому виді до початку митного оформлення і відкриває можливість обміну необхідним пакетом документів за допомогою  електронних засобів комунікацій. У своїй роботі ми використовуємо усі доступні нам методи, щоб митне оформлення з нашою допомогою пройшло для Вас якомога непомітніше.

Типовий перелік документів, необхідних для проведення митного оформлення вантажів в режимі ІМПОРТ при ввезенні автотранспортом :

Від фірми імпортера :

 • Договір на проведення митного обслуговування з ТОВ "ВЕЛЕС-БРОК";
 • Зовнішньоекономічний договір з усіма доповненнями і специфікаціями (і переклад, якщо він тільки на іноземній мові);
 • Переклад інвойсу (бажано у форматі Excel) і пакувального листа;
 • Залежно від коду товару, дозвільні документи видані відповідними контролюючими органами (сертифікати відповідності, лист на відповідність технічним регламентам, висновки метрологічної служби, дозволу МОЗ, Укрчастотнагляду, СЕС висновки, і т. д.);
 • Детальний опис товару, сфера застосування, принцип дії, матеріал виготовлення, технічні характеристики, креслення, каталоги;
 • Документи для допомоги в підтвердженні митної вартості (свіфтовка з печаткою банку на купівлю валюти у разі передоплати за контрактом, калькуляція виробника з розрахунком ціни, прайс від виробника (бажано завірений в ТПП країни експортера), висновок експертної організації про ціну товару в поставці)
 • Повідомлення про те, що необхідні митні платежі перераховані
 • Повідомлення про те, що послуги терміналу сплачені
 • Копія платіжного доручення про оплату послуг фітосанітарної служби

Від фірми експортера (продавця) :

 • Invoice (рахунок-фактура)
 • Certifikat of origin або інший документ що підтверджує країну походження товару;
 • Експортна декларація продавця;
 • Пакувальний лист

Від перевізника:

 • Міжнародна товаро-транспортная накладна CMR (для автотранспорту), коносамент - bill of lading (для постачань морем), ЖД накладна (для залізничного транспорту), авіанакладна - AWB (для авіа перевезень)
 • CARNET TIR (за наявності)
 • Документ, що підтверджує транспортні витрати ( за умов постачання EXW, FCA, FAS, FOB)
 • Інформація про назву поста митниці перетину кордону