ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ТН ЗЕД (УКТ ЗЕД) ТОВАРУ

ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ТОВАРУ

ВИЗНАЧЕННЯ КОДУ ТН ЗЕД (УКТ ЗЕД) ТОВАРУ

Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності (ТНЗЕД, або УКТЗЕД) - систематизація товарів, яка прийнята в Україні. Цей класифікатор застосовується учасниками зовнішньоекономічної діяльності і митницею на кордоні України. Існує також Гармонізована система, проте УКТЗЕД є повнішим її варіантом. Основними чинниками, які використовуються для визначення ідентифікатора товару, являються : - призначення цього продукту; - з якого матеріалу він був виготовлений; - в якій області він застосовується; - у якості чого він використовується; Необхідно відмітити, що помилка при визначенні коду товару згідно УКТЗЕД приведе до серйозної відповідальності в процесі митного оформлення або при митній перевірці впродовж трьох років, після нього. Класифікація товару згідно УКТЗЕД визначає ставку мита, яке доведеться заплатити за продукт, розмір пільг і митних платежів, а також кількість додаткових дозволів і узгоджень, так зване нетарифне регулювання. Тому дуже важливо правильно визначити код товару згідно класифікатора УКТЗЕД, щоб уникнути додаткових втрат часу, грошей, репутації і здоров'я.

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТОВАРІВ ДЛЯ ЕКСПОРТУ АБО ІМПОРТУ

Товар, якщо він експортується або імпортується, підлягає обов'язковому визначенню свого місця в класифікаторі. Визначення коду УКТ ЗЕД товару - процедура, до якої варто підходити з особливою ретельністю, оскільки від неї залежить безліч митних виплат і пільг. Проте, іноземні держави відносяться до цієї систематизації набагато менш серйозно, тому зустріти зарубіжний товар з неправильним кодом можна не так вже і рідко. Якщо такий продукт декларувати в Україні за тим же кодом, є можливість отримати великий штраф.

Попереднє рішення по класифікації товару

На даний момент все більша кількість підприємців намагається отримати попереднє рішення по класифікації товару. Державна митна служба України намагається звернути увагу, що ухвалення подібних рішень надзвичайне вигідно для учасників зовнішнього товарообігу, особливо, якщо йдеться про ввезення складних технічних пристроїв частинами. Згідно із законодавством, визначити код УКТЗЕД можна задовго до перетину митного кордону, а усі прийняті попередні класифікаційні рішення прийняті відносно різних товарів можна подивитися на сайті митної служби. Особливо це зручно для складних технічних пристроїв, таких як планшетні комп'ютери, ЕОМ і інші, які можуть бути класифіковані за багатьма параметрами.

Підбір кодів товару здійснюється на підставі звернення, яке було подано у відповідні органи митної служби. Згідно із законодавством України, воно повинне містити дані про особу-заявника (ПІБ, адреса, данні паспорту, ІПН і т.д.) До цієї заяви додатково додається документація, яка дозволяє прийняти повніше рішення про визначення класифікатора:

  1. фотографії, опис товару;
  2. технічна документація, креслення;
  3. зовнішньоекономічний договір;
  4. усі можливі сертифікати державних контролюючих служб;
  5. паспортні дані продукту, специфікації;
  6. дозвіл на виробництво товару, маркування і сертифікати;
  7. уся інша інформація, яка допоможе визначити приналежність товару.
Митна компанія "Велес-Брок" тривалий час знаходитися на ринку митних послуг, і вже встигла зарекомендувати себе як надійний партнер і помічник у зовнішньоекономічній діяльності. Наші фахівці надають якісні послуги з підбору коду УКТ ЗЕД, маючи достатній досвід у своїй спеціалізації і мають усі необхідні знання. Здійснити класифікацію товару можна і самостійно на нашому сайті.
Image